The Rocket Dogz + Carlos And His Coyotes + Johnny Cash Revival PDF Tisk E-mail

Napsal Alan

  

 

Poslední červencová sobota ve Strakonicích byla věnována 60tým létům v novodobém kabátě. Sešli se zde tři skupiny, které v Čechách hrají prim. Nepatrně odbočím, neb neproběhlo vše tak, jak bylo avizováno dva měsíce dopředu. Koncert byl přesunut do domu kultury (kulturní dům) pro nepřízeň počasí, což byl tah dobrý. A druhá změna, skupina Thunderbirds se nedostavila, místo nich vystoupily the Rocket Dogz a to byla také dobrá volba. Příjemná náhrada.

Před 20:00 hodinou , kdy jsem dorazil na akci vše vypadalo dosti žalostně, co se týče návštěvnosti. Cca 40 lidí je fakt málo, uf vím že lidí chodí všude málo. Ale ve Strakonicích? Termín začátku, který měl být ve 20:00 se o ½ hodiny posunul a to bylo taky dobře, přeci jen se osazenstvo fanoušků a příznivců Rock n Rollu, Psychobilly a Rockabilly sešlo na takovouto akci dosti. Nepočítal jsem je, pouze odhadem 200 až 250 je slušná návštěvnost.

Palbu tedy nasadili jako první the Rocket Dogz, kdy odehráli nejen své skladby ze současné tvorby a složení skupiny, ale přidali i pár songů z éry minulé, kdy nehráli v této sestavě , ale ve skupinách jiných. Plus naprostý závěr patřil cover verzi od Billi Idola. Rozjezd večera na vysoké úrovni. Odehraný čas – hodina.

Nečekalo se dlouho při vystřídání obsazenstva na pódiu a skladbu za skladbou tak, jak v moři vlna za vlnou do posluchačů tlačil Carlos and his Coyotes jejich Rock n Roll Psychobilly. Opět se nasadilo pekelné tempo. Léta hraní ukazují nejen na vyhranost, ale cit pro atmosféru. Pod pódiem to vřelo, přeci jen Carlos je doma a doma je doma. Něco málo přes hodinu hraní, pak přídavek a pryč z pódia. Uvolnění prostoru pro stejný , ale zároveň odlišný hudební žánr. Johnny Cash revival a pán v černém.

 

 

Za svou si tato skupina vybrala skladby od tohoto interpreta ty rychlejší, divočejší a samozřejmě nejznámější, prostě hitovky. Na počáteční vazby z kytar, které pan zvukař odstranil včas, jejich vystoupení bylo i v podobě vystupování originálu Johnnyho Cashe. Mají vše v malíku. Krom skladeb z repertoáru Cashe odezněly skladby, které Johnny napsal i pro Elvise Presleyho. Místo se našlo i pro Pavla Bobka, který měl pár písní ve svém repertoáru také od Cashe. Samozřejmě Pavel Bobek nepřijel – o tyto skladby se postarala Johnny Cash revival. Dobré opravdu dobré. Nevím jaké pocity pánové měli, protože hrají nejspíše na jiných akcích pro jiné lidi. Zde byla drtivá většina plešek a cherokézů. Nedošlo k žádnému konfliktu , ani incidentu a v popředí se roztančilo i pár lidí, tedy hlavně příbramský Punx.

Takže vyvedená akce, škoda že jste nepřijeli ti, kdož jste to slíbili, přišli jste o dost.


http://www.johnnycashrevival.cz

http://bandzone.cz/carlosandhiscoyotes

http://bandzone.cz/therocketdogz


 

 
Prihlasit - Registrovat prez facebook
status Chat ( přihlásit se)
BeatZone.cz Chat