no cover -  

Navoněná bída

Comments · 202 Views

levná Čína, nekvalitní divočina...........

Když jsem letos v lednu vybalil svoji novou bicí soupravu, vyděsil mě štítek na korpusu, který hlásal "Made In China!" 

Hned první hraní dalo na vědomí, že s tímhle nástrojem bude sranda. Hi-hat (slangově Hajtka), to je velká slabina mých, jinak na pohled a ted' už konečně i zvukem pěkných bubnů. 

Pravda, činely nejsou zvukově nejkvalitnější, ale že se mi na první zkoušce uvolní řetízek kotvící pedál k táhlu činelů, to mi dávalo na vědomí, že ani železo nebude z nejlepších.

Následovalo asi pět minut trvající hledání imaginárního aluminiového šroubku, než kytarista Jirka přišel na to, že na řetízku je matička, která se na táhlo našroubuje. Úchyt horního činelu se uvolňuje takřka každou druhou zkoušku, když ho před hraním nedotáhnu.

No ono je s podivem, že ta souprava bez reptání odehrála dva večerní koncerty, kdy jsme za ní seděli dva, nejdřív Kajda a po ní já. Kajda na ty bubny ale opravdu hrála, já do nich po ní mlátil stylem mě vlastním. A je štěstí, že vzala svoje činely, jinak by to ty moje laciný šmucky asi nedaly.

Ale proč tenhle článek vůbec píšu. Dneska se stojan na hajtku rozpadl úplně. Já tu hajtku šlapu rád a tak jsme dneska tikal a tikal a tikal, až jsem ji utikal.

A snad to spraví atypický, tenký, dva centimetry dlouhý šroubek místo hliníkového nýtku, který mě dneska bez rozloučení opustil. Ale nejlepší by byla svářečka, já vím.

 

Comments